Jdi na obsah Jdi na menu
 


Číslo epizody:

132 (1. epizoda 7. série)

Premiérově vysíláno:

26. září 2006

Scénář:

David S. Rosenthal

Režie:

Lee Shallat-Chemel

Hostující herci:

Michael Winters (Taylor Doose)

David Sutcliffe (Christopher Hayden)

Rini Bell (Lulu)

Rose Abdoo (Gypsy)

Sally Struthers (Babette Dellová)

Liz Torres (slečna Patty)

    Rory je ve svém pokoji na koleji a rozbaluje dárek od Logana, který odletěl na pracovní stáž do Londýna – model vesmírné rakety...
    Lorelai se probouzí u Chrise, se kterým se vyspala po strašné hádce a následném rozchodu s Lukem, obléká se a chce jít domů. Chris ji přemlouvá, aby zůstala, ale Lorelai s výmluvou, že musí nakrmit Paula Anku (její pes), odchází. Po návratu domů ji vyděsí Babette spící na gauči, která přišla brzy ráno nakrmit psa a při té příležitosti si také pere prádlo, protože má rozbitou pračku. Přestože se Lorelai moc nechce, povídají si o hádce s Lukem, Babette ji ujišťuje, že všechno bude zase v pořádku.
    Rory přijde do redakce a najde tam Paris, která se rozhodla otevřít si jakýsi přípravný kurz pro budoucí studenty na univerzitě a zrovna mluví s jednou zájemkyní. Nabídne Rory místo lektorky a dost skepticky mluví o Roryině vztahu na dálku s Loganem.
    Když Lorelai chce odjet do práce, před domem potká Luka, který chce včerejší hádku ještě dořešit, protože mu k tomu Lorelai nedala šanci, Lorelai už o tom ale nechce mluvit, znovu mu zopakuje, že je konec, a odjíždí.
    V kuchyni ve Vážce zatím Sookie s Michelem závodí v páce – Sookie vypadá, že už nemůže a Michel si ji dobírá, Sookie ale vyhraje a Michel si bere volno, aby si nechal zrentgenovat zápěstí. Sookie vykládá Lorelai, která si přišla vypít kafe, o své síle (způsobené častým mícháním šlehačky), pak si všimne, že je Lorelai zničená. Mluví o hádce s Lukem (byla to "TA hádka"), o noci strávené s Chrisem (Luke se to nesmí nikdy dozvědět) a celkově o vztahu Lukem (Lorelai už s ním nemůže být, protože by nikdy nežila takový život, jaký by s Lukem žít chtěla).
    Luke, který je evidentně naštvaný, zatím moc nestíhá obsluhovat v bistru, protože Lane je na svatební cestě v Mexiku, do toho si navíc všimne Taylora, který něco vyrábí u prvního (a jediného) semaforu ve Stars Hollow. Vyběhne ven a dozví se, že Taylor nechává na semafor instalovat fotoaparát, který vyfotí každého, kdo projede na červenou a tím umožní jeho potrestání. Lukovi se to samozřejmě nelíbí.
    Rory přijde za Lorelai do Vážky a vypráví o loučení s Loganem a rozhovoru s Paris, Lorelai Rory řekne o rozchodu s Lukem, ale dál o tom nechce mluvit... Potom zkoušejí vymyslet činnost, u které by vůbec tolik nemluvily – kino, nakupování a opíjení se neprojdou, napadne je sport – Michel (s rukou v sádře) jim poradí raketbal, pro který se nakonec rozhodnou, protože při něm mohou být hezky oblečené.
    Rory se doma připravuje na raketbal a vybaluje věci, které přivezla, do toho jí volá Logan z Londýna a ujišťuje se, zda Rory dostala jeho dárek. Rory mu za něj děkuje, ale protože si není vůbec jistá, co vlastně ta raketa má znamenat, neustále o ní mluví jako o "tom dárku".
    Lorelai s Rory sedí v hale a místo, aby hrály raketbal, diskutují o raketě, kterou dostala Rory. Když Rory změní téma na Luka, Lorelai hovor ukončí a začnou hrát – první míček ale udeří Lorelai do oka a hra končí. Doma hledají něco, co by pomohlo na Lorelaino oteklé oko, ale nic nenajdou a Rory jde nakupovat.
    Ve městě se koná slavnostní odhalení Taylorova "zlepšováku" – při zkoušce ale Kirka, který má projet (v Taylorově Fordu z roku 1964) na červenou, oslní blesky fotoaparátu, nezvládne řízení a auto skončí v Lukově bistru.
    Když Rory přijde domů, najde Lorelai, která snáší věci, které chce vyhodit, protože jsou Lukovy nebo jí Luka připomínají. Jednou z hromádek je i spodní prádlo, které si tam ráno prala Babette. Večer sedí v téměř prázdném obýváku a znovu mluví o raketě od Logana, kterou použily jako dekoraci na stůl.
    Lorelai se chystá spát, předtím ještě z postele vyhodí většinu polštářů a povlečení, a Chrisovi, který jí telefonuje, řekne, že minulá noc se už nebude opakovat. V noci ji probudí Rory, aby jí vysvětlila, co má znamenat ta raketa, protože to našla na internetu. Je to odkaz k jedné epizodě seriálu The Twilight Zone o astronautovi a jeho lásce, po které Logan poznamenal, že to je ta pravá láska... Rory je nadšená, volá Loganovi, znovu mu děkuje a chce za ním přijet. Logan už pro ni má letenku, ale chce, aby za ním Rory přiletěla až na Vánoce. Rory to evidentně mrzí...
    Ráno Lorelai, která spí na prázdné posteli pouze pod dekou, probudí zatroubení auta. Vyjde před dům a najde tam Luka s plným autem věcí vhodných na výlet. Luke chce, aby s ním Lorelai teď hned někam odjela a aby si ho vzala, protože si život bez ní nedokáže představit. Lorelai se ho několikrát pokusí přerušit a nakonec mu řekne, že se vyspala s Christopherem. Luke beze slova nastoupí do auta a odjíždí, Lorelai zůstane stát na schodech...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář