Jdi na obsah Jdi na menu
 


Číslo epizody:

134 (3. epizoda 7. série)

Premiérově vysíláno:

10. října 2006

Scénář:

Rina Mimoun

Režie:

Lee Shallat-Chemel

Hostující herci:

John Cabrera (Brian)

Liz Torres (slečna Patty)

Sally Struthers (Babette Dellová)

Todd Lowe (Zack)

David Sutcliffe (Christopher Hayden)

Hannah Leigh Dworkin (Charlotte Courtwrightová)

Jennifer Rhodes (Beverly Courtwrightová)

James Hornbeck (Arthur)

Lorelai s Rory přijíždějí na tradiční pateční večeři k Richardovi a Emily. Lorelai se snaží vymyslet nejrůznější způsoby, aby se té večeři mohla vyhnout, například navrhuje Rory, aby ji praštila do břicha a způsobila jí tím vnitřní krvácení – tuto možnost ale vzápětí sama zavrhne, protože vnitřní krvácení má jednu nevýhodu, a sice není vidět, tím pádem by jí Emily nevěřila. Lorelai se dál všemožně snaží večeři oddálit, protože ví, že tato večeře bude horší než obvykle z toho důvodu, že musí rodičům říct, že se rozešla s Lukem, ale neví, jak to vezmou. Nakonec Rory využije chvilkové nepozornosti Lorelai a zaklepe.
    Otevřít jim přijde, namísto obvyklé služebné, asi desetiletá holčička, zve je dál a bere od nich kabáty. Lorelai s Rory jsou velmi překvapené a zatímco jim malá Charlotte (vnučka dobrých přátel Richarda a Emily) připravuje koktejly, Emily s Richardem jim vysvětlí, že Emily byla svými kolegyněmi s D.A.R. vybrána jako nejvhodnější osoba, která by tato malá děvčata z lepších kruhů mohla připravit na společenský život a blížící se letní společenský ples. A protože Charlotte chyběla na minulé lekci stolování, rozhodla se Emily udělat jí hodinu právě z této večeře.
    U stolu potom Emily učí Charlotte, jak používat ubrousek (po Emilyině upozornění, že s ubrouskem se nesmí mávat, Lorelai samozřejmě začne mávat ubrouskem nad hlavou) a různé typy vidliček.
    Když se Richard ptá Rory, jak si užívá léto, Rory mluví o práci pro Paris a o Loganovi, Lorelai velmi znervózní, protože čeká stejnou otázku. Když na ni skutečně dojde, mluví o maceškách, které zasadili ve Vážce, a novém DVD přehrávači, který si koupila. Po Roryině významném pohledu konečně řekne, že se rozešla s Lukem. Její rodiče na to více méně nezareagují (Emily jen řekne, že je to špatné) a rozhostí se trapné ticho. Když Emily začne Charlotte vysvětlovat, jak se vyhnout tomu, aby konverzace vázla, Lorelai to nevydrží a začne se s rodiči hádat na téma Luke, rozchod a naprostý nezájem o něj ze strany Emily a Richarda. Jejich hádku přeruší až Rory.
    V noci Rory probudí telefon – volá jí Logan z kanceláře. Povídají si o tom, jaký měli včerejší den, ale jejich rozhovor je dost nucený a trapně vázne.
    Ráno sedí Lorelai v kuchyni u stolu a přehrabuje se v talíři se sušenkami. Na otázku Rory se následně rozpovídá o tom, že vlastně vůbec neví, jestli je má ráda, protože celý její život byl vlastně vždycky pouze děláním toho, o čem věděla, že by Emily a Richarda naštvalo, takže se klidně mohlo stát, že má ráda úplně něco jiného než to, o čem si myslí, že ráda má – jiné filmy, hudbu, oblečení, muže...
    V Lukově znovuotevřeném bistru sedí Babette se slečnou Patty a snaží se přijít na to, co se v bistru změnilo, Luka to štve. Rory si přijde pro jídlo, chvíli "neformálně" konverzuje s Lukem a při čekání na jídlo se baví s Lane, která zatím ještě neřekla Zachovi, že spolu čekají dítě.
    Do kuchyně ve Vážce přichází Lorelai s vlasy nově vyčesanými nahoru, Sookie jí je pochválí a Lorelai vykládá o tom, že veškerá její rozhodnutí vždycky ovlivňovala její matka, takže teď se zkouší konečně rozhodovat sama (třeba i při zavazování bot a v otázce účesů). Do toho přichází Michel se zprávou, že Emily je v hotelu – přišla ochutnat menu na páteční trénink etikety s děvčaty. Když je Emily na odchodu, pochválí Lorelai její účes.
    V redakci zatím Paris obchází své lektory a tradičně má připomínky k jejich práci. Když skončí, ptá se Rory na Logana a jejich sex, přitom něco neustále vyrábí se svým mobilem. Když Rory odpoví, že sex kvůli vzdálenosti není jednoduše možný, Paris jí doporučí sex po telefonu, případně přes SMS, který ostatně provozuje při rozhovoru s Rory.
    Zach říká Brianovi o tom, že se mu Lane vyhýbá a že se rozvedou, protože od návratu z Mexika je jako vyměněná. Brian si myslí, že za tím možná je parazit, který se Lane dostal do mozku a snědl tu část, která měla Zacha ráda. Lane se vrátí domů a chce si o samotě promluvit. Zach odmítne Briana poslat pryč, když ale Lane řekne, že je těhotná, Brian vyděšeně odchází. Zach je překvapený a místo, aby mluvil s Lane, jde uklidnit Briana.
    Do Vážky přichází Emily se skupinou společensky oblečených dívek. V jedné z nich, která dělá něco jiného, než chce Emily, se Lorelai poznává. Michel je děvčaty fascinován a žádá Lorelai, aby ho vzala na jejich ples. Lorelai ale vůbec nemá v plánu na ten ples jít, ale protože Paul Anka zničil Michelovi jeho saka od Prady (ač Lorelai zapírá, Michel má "důkazy" – samolepicí lístečky s její omluvou) a Michel odmítne nové auto i dům, musí s ním na ten ples jít.
    Rory s Lane sedí mezi regály v knihkupectví a zatímco Rory hledá inspiraci pro sex přes SMSky, Lane si čte v knížkách o těhotenství a porodu a je poněkud rozrušená. Rory volá Christopher a zve ji zítra na večeři.
    Lorelai s Rory doma vybírají šaty na ples a Lorelai se snaží Rory přemluvit, aby tam šla místo ní, Rory jí poví o večeři s Chrisem. U toho si pořád hraje s mobilem, protože už druhý den čeká na odezvu na svou SMS Loganovi.
    Lorelai s Michelem přicházejí na ples a baví se o květině na Lorelaině ruce, kterou dostala od Michela a která je poněkud velká. Michel si stěžuje, že ona jemu květinu do klopy nekoupila – Lorelai je ochotná, aby se plesu vyhnula, vrátit se do květinářství, Michel ji zarazí. Je znovu okouzlen dětmi ve večerních šatech (označuje je za "malé dospělé"), nakonec donutí Lorelai k tanci.
    Christopher s Rory si zatím doma rozdělují zbylé jídlo od večeře. Když se vrátí Lorelai, chvíli s Christopherem trochu křečovitě žertují o Lorelaině květině a Rory odchází vyvenčit Paula Anku. Lorelai nabízí Chrisovi kafe a omlouvá se, že mu nezavolala zpátky. Christopher řekne Lorelai, že ji miluje a neustále přemýšlí o té noci, protože ví, že tak to bylo správně a chce počkat do té doby, než si to uvědomí i Lorelai. Potom odchází.
    Rory sedí na posteli s mobilem v ruce, pak jí to nedá a volá Loganovi, kterého tím probudí. Dozví se, že jí Logan odepsal, ale zpráva se nějakým nedopatřením uložila, aniž by ji Rory četla. Rory si ji přečte, pochválí ji a chce jít spát. Logan ji ale zadrží, vezme mobil a chce, aby mu Rory odepsala.
    Lorelai je ve své ložnici, hraje si s kytkou od Michela a přemýšlí. Pak zvedne telefon a volá Chrisovi...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář