Jdi na obsah Jdi na menu
 


Číslo epizody:

139 (8. epizoda 7. série)

Premiérově vysíláno:

21. listopadu 2006

Scénář:

Jennie Snyder

Režie:

Lee Shallat-Chemel

Hostující herci:

David Sutcliffe (Christopher Hayden)

Steve Braun (Trip)

David Weidoff

Wendy Allyn (dívka)

Brandon Ford Green (doktor)

Vanessa Branch (Bobby)

Adetokumboh McCormack (Philip)

Vanessa Marano (April Nardini)

    Lorelai telefonuje ráno po návratu z Francie Rory a nechává jí už několikátý vzkaz. Potom si povídá s Christopherem o jeho (z části žertem, z části vážně) míněných nápadech na nové zařízení domu, jejich rozhovor přeruší až volající Rory. Přivítá je doma a Lorelai ji přemlouvá, aby dnes přijela na večeři. Rory ale nemůže, protože má večer hodinu, a Lorelai si vymyslí, aby ji donutila přijet, že přivezli z Francie šneky a musí je uvařit, jinak by se zkazili. Rory slíbí, že přijede. Když Lorelai zavěsí, má špatný pocit z toho, že Rory neví, že se s Chrisem vzali. Ten ji uklidňuje, že bude ráda, protože to vždycky přece byl její velký sen. Pak se vydají sehnat šneky a recept, jak je připravit.
    Rory se vrací do bytu a telefonuje s Loganem. Když domluví a vejde, najde tam Logana, který přijel na jejich firemní večírek a také proto, aby si našel byt v New Yorku. Rory je šťastná, že bude tak blízko, a myslí si, že by mohl bydlet s ní ve svém současném bytě, ale Logan nechce, protože by musel dojíždět a ztratil by tak hodně času. Starý byt ale chce Rory nechat, včetně všechno zařízení – např. rytířského brnění jménem Henry.
    April vykládá Lukovi při večeři příhody ze školy a jen tak mezi řečí se zmíní, že se chystá na večírek ke kamarádce. Když se Luke dozví, že na tom večírku budou i kluci, poněkud znejistí a zeptá se April, zda se tam hodlají i líbat. April připadá nechutné, že její otec mluví o líbání, a donutí Luka změnit téma.
    Rory přijede domů na večeři a je překvapená, že Lorelai opravdu uvařila šneky (považovala je za zástěrku pro objednání pizzy), ochutnat je ale odmítne. Když ji Lorelai řekne, že se ve Francie s Chrisem vzali, Rory je velmi překvapená, ale předstírá radost. Christopher odejde do garáže pro šampaňské a Lorelai se ptá Rory, co si o tom opravdu myslí? Rory je pochopitelně naštvaná, ale odmítne o tom mluvit.
    Na Loganově firemním večírku se Rory příliš nebaví – musí například vyslechnout problémy jistého Trippa se stavbou domu na ostrově či rozhovor dvou žen o diamantu ve stylu Paris Hilton. Jediným světlejším okamžikem je její rozhovor s Loganovým známým Hugem, který vydává internetový časopis a navrhne Rory, aby pro kulturně – společenskou rubriku něco na zkoušku napsala, třeba článek o téhle party.
    Lorelai sedí na terase svého domu, nechává Rory na telefonu další vzkaz, ve kterém se jí snaží vysvětlit, jak se to má s jejich svatbou, a chce s ní o tom mluvit.
    Ráno po večírku už má Rory článek hotový a dává ho číst Loganovi. Ten se naštve, že si Rory z lidí na večírku a jejich způsobu života (tím pádem i z něho) dělala legraci. Když Rory ještě navíc vyčte, že ani neplatí v jeho bytě nájem, Rory odejde.
    April se chystá na večírek a Luke si všimne, že jí není dobře – bolí ji břicho. Luke se jí snaží v metaforách ještě radit o líbání (používá výraz "žonglování"), ale pak zjistí, že má April horečku. Nechce ji nechat jít na večírek a April mu řekne, že jako táta je strašný.
    Lorelai smutně stojí u záznamníku a poslouchá "žádné" vzkazy, zatímco si Christopher stěhuje oblečení. Lorelai mu nejprve zkritizuje košili v broskvové barvě a pak najde svoje tričko The Police, které ji Chris sebral před 22 lety a zapřel jí to. Když chce Christopher začít stěhovat věci v Roryině pokoji, který je už vlastně pokojem GiGi, Lorelai ho zarazí, protože to chce v první řadě s Rory probrat a dát jí čas, aby si na to zvykla. Řekne mu, že Rory byla naštvaná z jejich svatby - Chrise to mrzí.
    Rory je na kolejích u Olivie a Lucy, se kterými se před časem seznámila na výstavě, o které psala, dává jim číst svůj nový článek a stěžuje si na Loganovo chování. Holky jí článek pochválí, ale potvrdí, že je opravdu podlý a až příliš kritický. Rory se naštve sama na sebe, protože tak to vůbec neměla v úmyslu napsat.
    Luke se omlouvá April a uklidňuje ji, že budou i další večírky. April má ale stále horečku a bolesti - Luke volá Lorelai a ptá se jí na radu. Lorelai je pošle do nemocnice, protože by to mohl být zánět slepého střeva. To se později potvrdí.
    Lorelai přijde za Lukem do nemocnice a povídají si. Doktor, který za nimi přijde, je pokládá za manžele – podle snubního prstenu na Lorelaině ruce, kterého si všimne i Luke.
    Rory přijde do bytu a potká tam Logana. Ten se jí omlouvá za své chování, Rory zase jemu za svůj článek. Usmíří se, ale Rory Loganovi oznámí, že se chce vystěhovat – vždycky doufala, že tam budou zase žít spolu, ale protože to tak nebude, Rory chce jít bydlet jinam. Logan ji ujišťuje, že se stěhovat nemusí, ale Rory trvá na svém. Ozve se zaklepání a za dveřmi stojí Lorelai. Mluví s Rory o svatbě a ta řekne, že se nezlobí proto, že se s Chrisem vzali, ale proto, že u toho nemohla být. Lorelai je to taky líto, ale protože se bála, že by jí to Rory začala rozmlouvat, raději jí to neřekla. Taky Rory řekne, že v jejím pokoji bude bydlet GiGi, Rory proti tomu nic nenamítá.
    Po návratu od Rory Lorelai stěhuje věci v jejím pokoji a probudí tím Chrise. Řekne mu, že všechno je v pořádku a povídají si, jak Roryin pokoj zařídit pro GiGi.
    Luke sedí v nemocnici u postele spící April a přepíná televizi. Zastaví se u jakéhosi starého filmu, kde se řeší čísi svatba a usmíření…

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář